Site Loader

Choć regały metalowe z reguły kojarzą się z nieco bardziej przemysłowym charakterem, to z powodzeniem można znaleźć dla nich mnóstwo zastosowań także w przestrzeni domowej, biurowej czy po prostu – prywatnej. Mają dużą ładowność, często ich wygląd wpisuje się w klimat wnętrz industrialnych i loftowych. Ich półki mogą mieć różną głębokość, być wykonane z płyty wiórowej lub z metalu. Możliwości jest wiele, ale wszystkie te regały łączy jedna zaleta – zawsze stosunkowo niska cena, przy nieskończonych możliwości wykorzystania.

Regały metalowe w przemyśle

Trudno wymienić wszystkie możliwe sposoby zastosowania tego rodzaju mebli. Najczęściej są to jednak magazyny, gdzie ważna jest jakość oraz wytrzymałość regałów. To na nich przechowywane są rozmaite towary, często o dużej wadze. Pozwalają też maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń umożliwiając przechowywanie w wersji piętrowej pozostawiając na podłodze przestrzeń do swobodnego poruszania się pracowników i sprzętów. To również niezbędny element wyposażenia wielu warsztatów – zarówno tych motoryzacyjnych, jak i stolarskich, gdzie dobrze dobrane regały metalowe pozwalają utrzymać porządek (https://www.regaly.biz/pol_m_Regaly-metalowe-1731.html), ale i wszystkie niezbędne narzędzia pod ręką. Nieco mniejszą, ale równie wygodną alternatywą są regały na kółkach. To także doskonały sposób na składowanie towaru w mniejszych sklepach stacjonarnych i internetowych. Optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni pozwoli na lepsze zatowarowanie.

Regały metalowe w przestrzeni domowej

Nie tylko w firmach produkcyjnych, w magazynach czy w sklepach można wykorzystać taki regał. Nierzadko w domu także znajduje się przestrzeń do przechowywania. Najczęściej są to komórki lokatorskie, garaże, piwnice czy strychy. Przychodzi taki moment, gdy zaczyna tam brakować miejsca, a przez panujący chaos trudno cokolwiek odnaleźć. W tej sytuacji drewniany lub metalowy regał może sprawdzić się idealnie. Podobnie, jak w przypadku dobierania ich do magazynów, również w domu powinny spełniać nasze wymagania odnośnie dopuszczalnego obciążenia i wymiarów. Plusem jest łatwa dostępność takich regałów w sklepach internetowych czy w stacjonarnych marketach budowlanych. Łatwo zatem dobrać coś zarówno dla firmy, jak i do domu. Maksymalne obciążenie najczęściej dotyczy pojedynczych półek – trzeba je sprawdzić, żeby mieć pewność, że regał utrzyma przedmioty, które będziemy tam składować. Podczas montażu warto też wykorzystać dołączony przez producenta specjalny uchwyt pozwalający na przywiązanie regału do ściany, żeby zapobiec jego przewróceniu.

Biznes zdjęcie utworzone przez jcomp - pl.freepik.com

Katarzyna

Kwiecień 2020
P W Ś C P S N
     
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930